nazwal.m.punktyb+b-zwrempor
1Legia Warszawa1530217861
2Wisła Kraków15251814744
3Korona Kielce15232519654
4Amica Wronki15201712555
5Odra Wodzisław Śl.15171214456
6Lech Poznań15162430447
7GKS Bełchatów15161117447
8Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.15161421447
9Zagłębie Lubin15141219357
10Pogoń Szczecin15141118357
11Górnik Łęczna15141220357
12Polonia Warszawa15139254110
13Arka Gdynia15101022177
14Cracovia Kraków15101028249
15Górnik Zabrze15811302211
16Wisła Płock1579352112
<< 2004/05 | 2006/07 >>

.:: sezon 2005/06 - 1liga ::.

Mistrzem Polski w sezonie 2005/06 została Legia Warszawa.

Zgodnie z regulaminem ligę miały opuścić dwa ostatnie zespoły rozgrywek, zaś zespół z miejsca 14. miał grać baraże z 3. drużyną z II ligi. Jednakże w związku z wycofaniem się po sezonie drużyny Lecha Poznań (fuzja z Amicą Wronki) baraży uniknął Górnik Zabrze, a szansę gry o utrzymanie dostała Arka Gdynia - która tą szansę wykorzystała.





stopka
Copyright Š 2007 gksbelchatow.net
Polecane: Historia Polskiej Piłki Nożnej

lata 2000 - 2007 ->
lata 1990 - 2000 ->
lata 1980 - 1990 ->
lata 1977 - 1980 ->
H i s t o r i a  k l u b u - 1 9 7 7 - 2 0 0 7