nazwal.m.punktyb+b-zwrempor
1Legia Warszawa13342661111
2Wisła Kraków13312381012
3Zagłębie Lubin1324179733
4Amica Wronki13232410724
5Korona Kielce13201711553
6GKS Bełchatów13191410544
7Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.13181619535
8Odra Wodzisław Śl.1316712445
9Lech Poznań13161819445
10Górnik Łęczna13161015445
11Wisła Płock13131018418
12Polonia Warszawa13131016346
13Cracovia Kraków13121120337
14Pogoń Szczecin1312817337
15Arka Gdynia1310816175
16Górnik Zabrze13101023319
<< 2004/05 | 2006/07 >>

.:: sezon 2005/06 - 1liga ::.

Mistrzem Polski w sezonie 2005/06 została Legia Warszawa.

Zgodnie z regulaminem ligę miały opuścić dwa ostatnie zespoły rozgrywek, zaś zespół z miejsca 14. miał grać baraże z 3. drużyną z II ligi. Jednakże w związku z wycofaniem się po sezonie drużyny Lecha Poznań (fuzja z Amicą Wronki) baraży uniknął Górnik Zabrze, a szansę gry o utrzymanie dostała Arka Gdynia - która tą szansę wykorzystała.





stopka
Copyright Š 2007 gksbelchatow.net
Polecane: Historia Polskiej Piłki Nożnej

lata 2000 - 2007 ->
lata 1990 - 2000 ->
lata 1980 - 1990 ->
lata 1977 - 1980 ->
H i s t o r i a  k l u b u - 1 9 7 7 - 2 0 0 7