nazwal.m.punktyb+b-zwrempor
1GKS Bełchatów17313951430
2Unia Tarnów172839131241
3Siarka Tarnobrzeg17283061160
4Pomezania Malbork172826101160
5Avia Świdnik172623111142
6Motor Lublin17252661052
7Hetman Zamość17252810971
8Okocimski Brzesko1725217971
9FC Piaseczno172527151133
10Jagiellonia Białystok17232611791
11Szombierki Bytom17223015944
12Hutnik Warszawa17222716782
13Polonia Warszawa17222516863
14Lublinianka Lublin17202918683
15Wisłoka Dębica17172625737
16Radomiak Radom17161417566
17Błękitni Kielce17131531539
18Karpaty Krosno1712917287
<< 1993/94 | 1995/96 >>

.:: sezon 1994/95 - 2liga ::.
grupa 2

Z grupy 2. drugiej ligi do ekstraklasy awansowały dwa pierwsze zespoły. Był to historyczny awans GKSu Bełchatów do I ligi.

Do trzeciej ligi spadły zespoły z miejsc 15.-18.
Po sezonie z ligi wycofał się zespół FC Piaseczno, a jego miejsce zajął Jeziorak Iława po zwycięstwie w barażu z Hutnikiem Warszawa.
Od następnego sezonu Szombierki Bytom występowały w grupie 1 drugiej ligi.

Z grupy pierwszej awans do ekstraklasy uzyskały Śląsk Wrocław oraz Amica Wronki.





stopka
Copyright Š 2007 gksbelchatow.net
Polecane: Historia Polskiej Piłki Nożnej

lata 2000 - 2007 ->
lata 1990 - 2000 ->
lata 1980 - 1990 ->
lata 1977 - 1980 ->
H i s t o r i a  k l u b u - 1 9 7 7 - 2 0 0 7